Rate (7.x-1.8) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Tag
hi: अंकितक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Options
hi: विकल्प

en: Node
hi: नोड

en: Node types
hi: नोड प्रकार

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Roles
hi: भूमिका

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Widget type
hi: विजेट प्रकार

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Button
hi: बटन

en: Votes
hi: मत

en: Machine readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: disable
hi: अक्षम करना

en: Compact
hi: सघन

en: Comment display
hi: टिप्पणी डिस्प्ले
