Rate (7.x-1.8) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Options
tr: Seçenekler

en: Node
tr: Düğüm

en: Points
tr: Puanlar

en: Voting
tr: Oylama

en: Node types
tr: Düğüm türleri

en: Never
tr: Asla

en: Custom
tr: Özel

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Button
tr: Düğme

en: Votes
tr: Oylar

en: Machine readable name
tr: Makina tarafından okunabilir ad

en: Permissions
tr: İzinler

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Display in teaser
tr: Özet görünümde görünsün

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: Rate
tr: Puan

en: Above the content
tr: İçeriğin üstünde

en: Below the content
tr: İçeriğin altında

en: Expiration settings
tr: Geçerlik süresi ayarları

en: Value type
tr: Değer türü

en: Compact
tr: Sade

en: Add another option
tr: Başka bir seçenek ekle

en: Translate options
tr: Seçenekleri çevir

en: Do not add automatically
tr: Otomatik olarak ekleme

en: Comment display
tr: Yorum görünümü

en: Total votes: !count
tr: Toplam oy: !count

en: Yes / no
tr: Evet / Hayır

en: Vote count: @count
tr: Oy sayısı: @count

en: Points: @points
tr: Puanlar: @points

en: Voting results
tr: Oylama sonuçları
