RBK Money simple payment (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Settings
id: Pengaturan

en: User
id: Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Amount
id: Jumlah

en: Payments
id: Pembayaran

en: Operation
id: Operasi

en: Pending
id: Tertunda

en: Successful
id: Berhasil baik

en: Processing
id: Memproses

en: Apply
id: Terapkan

en: Interface language
id: Bahasa antarmuka

en: Order #
id: # Order

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
id[0]: Anda yakin ingin menghapus item ini?
id[1]: Anda yakin ingin menghapus item-item ini?

en: Administer payments
id: Mengelola pembayaran
