Resource Description Framework (RDF) (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Type
it: Tipo

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Exists
it: Esiste

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
it[0]: 1 elemento processato con successo:
it[1]: @count elementi processati con successo:

en: An error occurred and processing did not complete.
it: E' avvenuto un errore e il processo non è stato completato.
