RDF Extensions (7.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Fields
it: Campi

en: Not installed
it: Non installato

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
it[0]: 1 elemento processato con successo:
it[1]: @count elementi processati con successo:

en: About
it: Informazioni

en: An error occurred and processing did not complete.
it: E' avvenuto un errore e il processo non è stato completato.

en: Mapping type
it: Tipo di mappatura
