RDF Extensions (7.x-2.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Fields
pt: Campos

en: Not installed
pt: Não instalado

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pt[0]: 1 item processado com sucesso:
pt[1]: @count itens processados com sucesso:

en: About
pt: Sobre

en: An error occurred and processing did not complete.
pt: Ocorreu um erro e o processamento não foi concluído.

en: Mapping type
pt: Tipo de mapeamento
