RDF Extensions (7.x-2.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
uk: Префікс

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Fields
uk: Поля

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
uk[0]: Вдало оброблено @count позицію:
uk[1]: Вдало оброблено @count позиції:
uk[2]: Вдало оброблено @count позицій:

en: About
uk: Про модуль

en: Turtle
uk: Черепаха

en: An error occurred and processing did not complete.
uk: Сталася помилка й обробка не була завершена.

en: RDF Mappings
uk: Відповідності RDF

en: Datatype
uk: Тип даних

en: RDF UI
uk: Інтерфейс RDF

en: Mapping type
uk: Тип відповідності
