RDF Extensions (7.x-2.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Fields
ja: フィールド

en: Not installed
ja: 未インストール

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ja[0]: 1 アイテムが正常に処理されました：
ja[1]: @count アイテムが正常に処理されました：

en: About
ja: アバウト

en: An error occurred and processing did not complete.
ja: エラーが発生し、処理は完了しませんでした。

en: Mapping type
ja: マッピングタイプ
