Read More Link (7.x-1.01) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Link text
ru: Текст ссылки

en: Link placement
ru: Размещение ссылки

en: Tokens
ru: Токены

en: Make link nofollow
ru: Сделать ссылку nofollow

en: Read More link
ru: Ссылка "Подробнее"

en: Configures the <strong>Read More</strong> link that appears in node teasers.
ru: Настройка ссылки <strong>Подробнее</strong>, отображаемой в анонсах материалов.

en: Remove Read More link from links section
ru: Удалить ссылку Подробнее из секции ссылок

en: Inline: Try to add the Read More link after the last word of the teaser. If this fails, add the link on a new line after the teaser.
ru: Внутри: Попробовать добавить ссылку Подробнее в конце анонса. Если это невозможно, то на новую строку после анонса.

en: On a new line: Add the Read More link on a new line after the teaser.
ru: На новой строке: Добавить ссылку Подробнее на новую строку после анонса.

en: Disable the link: Do not add a Read More link to the teaser.
ru: Выключить: Не добавлять ссылку Подробнее к анонсу.

en: Advanced options for inline placement
ru: Дополнительные настройки для расположения внутри

en: Elements eligible for inline placement
ru: Подходящие элементы

en: Allowed HTML
ru: Допустимый HTML
