ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Project
ar: المشروع

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Import
ar: استيراد

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Event
ar: الحدث

en: All
ar: الكل

en: Year
ar: السنة

en: Location
ar: الموضع

en: Month
ar: بالشهر

en: Day
ar: باليوم

en: May
ar: مايو

en: Role
ar: الدور

en: Position
ar: الوضع

en: minutes
ar: دقائق

en: Jan
ar: يناير

en: Feb
ar: فبراير

en: Mar
ar: مارس

en: Apr
ar: أبريل

en: Jun
ar: يونيو

en: Jul
ar: يوليو

en: Aug
ar: أغسطس

en: Sep
ar: سبتمبر

en: Oct
ar: أكتوبر

en: Nov
ar: نوفمبر

en: Dec
ar: ديسمبر

en: Dates
ar: التواريخ

en: UUID
ar: المعرف UUID
