ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to bg translation catalogue (33 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Status
bg: Статус

en: Type
bg: Тип

en: Subject
bg: Тема

en: Cancel
bg: Отмени

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Import
bg: Импортирай

en: Save
bg: Запази

en: View
bg: Прегледай

en: Path
bg: Път

en: All
bg: Всички

en: hours
bg: часове

en: Year
bg: Година

en: Location
bg: Местоположение

en: Month
bg: Месец

en: Day
bg: Ден

en: May
bg: Май

en: Role
bg: Роля

en: minutes
bg: минути

en: Jan
bg: Ян.

en: Feb
bg: Февр.

en: Mar
bg: Март

en: Apr
bg: Апр.

en: Jun
bg: Юни

en: Jul
bg: Юли

en: Aug
bg: Авг.

en: Sep
bg: Септ.

en: Oct
bg: Окт.

en: Nov
bg: Ноем.

en: Dec
bg: Дек.
