ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Import
bn: আমদানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: All
bn: সমস্ত

en: Year
bn: বছর

en: Location
bn: অবস্থান

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: May
bn: মে

en: Jan
bn: জান

en: Feb
bn: ফেব্রু

en: Mar
bn: মার্চ

en: Apr
bn: এপ্রি

en: Jun
bn: জুন

en: Jul
bn: জুলা

en: Aug
bn: আগ

en: Sep
bn: সেপ্টে

en: Oct
bn: অক্টো

en: Nov
bn: নভে

en: Dec
bn: ডিসে
