ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to ca translation catalogue (43 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Images
ca: Imatges

en: Status
ca: Estat

en: Type
ca: Tipus

en: Subject
ca: Assumpte

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Project
ca: Projecte

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Import
ca: Importa

en: Save
ca: Desa

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Event
ca: Esdeveniment

en: All
ca: Tot

en: hours
ca: hores

en: Year
ca: Any

en: Location
ca: Localització

en: Month
ca: Mes

en: Day
ca: Dia

en: May
ca: maig

en: Role
ca: Rol

en: Position
ca: Posició

en: seconds
ca: segons

en: minutes
ca: minuts

en: Last message
ca: Últim missatge

en: Jan
ca: gen.

en: Feb
ca: febr.

en: Mar
ca: març

en: Apr
ca: abr.

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul.

en: Aug
ca: ag.

en: Sep
ca: set.

en: Oct
ca: oct.

en: Nov
ca: nov.

en: Dec
ca: des.

en: Locality
ca: Localitat

en: Surname
ca: Cognoms

en: Person
ca: Persona

en: Admin
ca: Administrador
