ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to cy translation catalogue (34 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Images
cy: Delweddau

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: Subject
cy: Testun

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Path
cy: Llwybr

en: All
cy: I gyd

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Location
cy: Lleoliad

en: Month
cy: Mis

en: Day
cy: Dyddiad

en: May
cy: Mai

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Position
cy: Lleoliad

en: Jan
cy: Ion

en: Feb
cy: Chwef

en: Mar
cy: Maw

en: Apr
cy: Ebr

en: Jun
cy: Meh

en: Jul
cy: Gorff

en: Aug
cy: Awst

en: Sep
cy: Medi

en: Oct
cy: Hyd

en: Nov
cy: Tach

en: Dec
cy: Rhag

en: Admin
cy: Gweinydd
