ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Images
hi: चित्र

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Project
hi: परियोजना

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Import
hi: आयात करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: All
hi: सभी

en: Year
hi: वर्ष

en: Location
hi: स्थान

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: May
hi: मई

en: Role
hi: भूमिका

en: Position
hi: स्थान

en: seconds
hi: क्षण

en: Jan
hi: जनवरी

en: Feb
hi: फ़रवरी

en: Mar
hi: मार्च

en: Apr
hi: अप्रैल

en: Jun
hi: जून

en: Jul
hi: जुलाई

en: Aug
hi: अगस्त

en: Sep
hi: सितंबर

en: Oct
hi: अक्टूबर

en: Nov
hi: नवंबर

en: Dec
hi: दिसम्बर

en: Admin
hi: प्रशासन

en: UUID
hi: युयुआइङी
