ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Project
id: Proyek

en: Date
id: Tanggal

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Event
id: Acara

en: All
id: Semua

en: Year
id: Tahun

en: Location
id: Lokasi

en: Month
id: Bulan

en: Day
id: Hari

en: May
id: Mei

en: Role
id: Peran

en: Position
id: Posisi

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: Locality
id: Lokalitas

en: Dates
id: Tanggal

en: Admin
id: Administrator
