ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Title
is: Titill

en: Images
is: Myndir

en: Status
is: Staða

en: Type
is: Gerð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Import
is: Flytja inn

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Event
is: Viðburður

en: All
is: Allt

en: hours
is: klukkutímar

en: Year
is: Ár

en: Location
is: Staðsetning

en: Month
is: Mánuður

en: Day
is: Dagur

en: May
is: maí

en: Role
is: Hlutverk

en: Position
is: Staðsetning

en: seconds
is: sekúndur

en: Jan
is: jan

en: Feb
is: feb

en: Mar
is: mar

en: Apr
is: apr

en: Jun
is: jún

en: Jul
is: júl

en: Aug
is: ágú

en: Sep
is: Sept

en: Oct
is: okt

en: Nov
is: nóv

en: Dec
is: des

en: Dates
is: Dagsetningar
