ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to jv translation catalogue (24 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Images
jv: Gambar

en: Type
jv: Tipe

en: Subject
jv: Subyek

en: Cancel
jv: Batal

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Import
jv: Ngimpor

en: Save
jv: Simpen

en: View
jv: Tampilan

en: All
jv: Kabèh

en: Year
jv: Tahun

en: Location
jv: Lokasi

en: Month
jv: Wulan

en: Day
jv: Dina

en: May
jv: Mei

en: Role
jv: Parāgā

en: Aug
jv: Agu

en: Oct
jv: Okt

en: Nov
jv: Nop

en: Dec
jv: Des

en: Dates
jv: Tanggal
