ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to km translation catalogue (33 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Images
km: រូបភាព

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Link
km: តំណ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Import
km: នាំចូល

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: View
km: មើល

en: Path
km: ផ្លូវ

en: All
km: ទាំងអស់

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Location
km: ទីតាំង

en: Month
km: ខែ

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: May
km: ឧសភា

en: Role
km: តួនាទី

en: Jan
km: មករា

en: Feb
km: កុម្ភៈ

en: Mar
km: មីនា

en: Apr
km: មេសា

en: Jun
km: មិថុនា

en: Jul
km: កក្កដា

en: Aug
km: សីហា

en: Sep
km: កញ្ញា

en: Oct
km: តុលា

en: Nov
km: វិច្ឆិកា

en: Dec
km: ធ្នូ

en: Dates
km: កាល​បរិច្ឆេទ
