ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to kn translation catalogue (29 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Day
kn: ದಿನ

en: May
kn: ಮೇ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Locality
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: Surname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು
