ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to ku translation catalogue (34 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Images
ku: وێنه‌کان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Project
ku: پرۆژە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Import
ku: هاوردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: View
ku: پیشاندان

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: All
ku: هەموو

en: Year
ku: ساڵ

en: Location
ku: شوێن

en: Month
ku: مانگ

en: Day
ku: ڕۆژ

en: May
ku: جۆزەردان

en: Role
ku: ڕۆل

en: Jan
ku: ڕێ

en: Feb
ku: ڕەش

en: Mar
ku: خاک

en: Apr
ku: بان

en: Jun
ku: پووش

en: Jul
ku: گەل

en: Aug
ku: خەر

en: Sep
ku: ڕەز

en: Oct
ku: گەڵا

en: Nov
ku: سەر

en: Dec
ku: بەفر

en: Dates
ku: بەروارەکان
