ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to lv translation catalogue (30 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Images
lv: Attēli

en: Status
lv: Statuss

en: Type
lv: Veids

en: Subject
lv: Temats

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Project
lv: Projekts

en: Edit
lv: Labot

en: Date
lv: Datums

en: Link
lv: Saite

en: Image
lv: Attēls

en: Import
lv: Importēt

en: Save
lv: Saglabāt

en: View
lv: Skatīt

en: Path
lv: Ceļš

en: Event
lv: Notikums

en: All
lv: Visi

en: hours
lv: stundas

en: Year
lv: Gads

en: Location
lv: Atrašanās vieta

en: Month
lv: Mēnesis

en: Day
lv: Diena

en: May
lv: Maijs

en: Role
lv: Loma

en: Position
lv: Pozīcija

en: minutes
lv: minūtes

en: Jun
lv: Jūn

en: Jul
lv: Jūl

en: Oct
lv: Okt

en: Dates
lv: Datumi
