ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to mr translation catalogue (33 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Images
mr: चित्रे

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Import
mr: आयात

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: All
mr: सर्व

en: Year
mr: वर्ष

en: Location
mr: स्थळ

en: Month
mr: महिना

en: Day
mr: दिवस

en: May
mr: मे

en: Position
mr: स्थान

en: Feb
mr: फेब्रुवारी

en: Mar
mr: मार्च

en: Apr
mr: एप्रिल

en: Jun
mr: जून

en: Jul
mr: जुलै

en: Aug
mr: ऑगस्ट

en: Sep
mr: सप्टेंबर

en: Oct
mr: ऑक्टोबर

en: Nov
mr: नवेंबर

en: Dec
mr: डिसेंबर

en: Admin
mr: व्यवस्थापक
