ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to os translation catalogue (12 entries)

en: Title
os: Сæр

en: Status
os: Статус

en: Type
os: Тип

en: Subject
os: Темæ

en: Cancel
os: Аппар

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Image
os: Сурæт

en: Import
os: Импорт

en: Save
os: Ныффысс

en: View
os: Фенд

en: Path
os: Фæндаг
