ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Images
pl: Obrazki

en: Type
pl: Typ

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Project
pl: Projekt

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Import
pl: Importuj

en: Save
pl: Zapisz

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Event
pl: Termin

en: All
pl: Wszystko

en: hours
pl: godziny

en: Year
pl: Rok

en: Location
pl: Położenie

en: Month
pl: Miesiąc

en: Day
pl: Dzień

en: May
pl: Maj

en: Role
pl: Rola

en: Position
pl: Pozycja

en: seconds
pl: sekundy

en: minutes
pl: minuty

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: Start Import
pl: Rozpocznij importowanie

en: Person
pl: Osoba

en: Dates
pl: Daty

en: Record
pl: Rekord

en: Import files
pl: Importuj pliki

en: Indexing items
pl: Indeksowanie pozycji
