ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Images
tr: Resimler

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Project
tr: Proje

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Event
tr: Olay

en: All
tr: Tümü

en: hours
tr: saat

en: Year
tr: Yıl

en: Location
tr: Konum

en: Month
tr: Ay

en: Day
tr: Gün

en: Role
tr: Rol

en: Position
tr: Konum

en: seconds
tr: saniye

en: minutes
tr: dakika

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Dates
tr: Tarihler

en: Admin
tr: Yönetim
