ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to vi translation catalogue (44 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Images
vi: Hình ảnh

en: Status
vi: Trạng thái

en: Type
vi: Kiểu

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Project
vi: Công trình

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Link
vi: Liên kết

en: Image
vi: Ảnh

en: Import
vi: Nhập vào

en: Save
vi: Lưu

en: View
vi: Xem

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Event
vi: Sự Kiện

en: All
vi: Tất cả

en: hours
vi: giờ

en: Year
vi: Năm

en: Location
vi: Vị trí

en: Month
vi: Tháng

en: Day
vi: Ngày

en: May
vi: Tháng 5

en: Role
vi: Vai trò

en: Position
vi: Vị trí

en: seconds
vi: giây

en: minutes
vi: phút

en: Jan
vi: Th1

en: Feb
vi: Th2

en: Mar
vi: Th3

en: Apr
vi: Th4

en: Jun
vi: Th6

en: Jul
vi: Th7

en: Aug
vi: Th8

en: Sep
vi: Th9

en: Oct
vi: Th10

en: Nov
vi: Th11

en: Dec
vi: Th12

en: Locality
vi: Vùng

en: Surname
vi: Họ

en: File Name
vi: Tên tập tin

en: Dates
vi: Ngày

en: Import Data
vi: Nhập dữ liệu

en: Import files
vi: Nhập tệp
