ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to am translation catalogue (16 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Images
am: ምስሎች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Import
am: አስመጣ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Location
am: ቦታ

en: Position
am: ቦታ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
