ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Images
eu: Irudiak

en: Status
eu: Egoera

en: Type
eu: Mota

en: Subject
eu: Gaia

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Project
eu: Proiektua

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Import
eu: Inportatu

en: Save
eu: Gorde

en: View
eu: Bista

en: Path
eu: Bide-izena

en: Event
eu: Gertaera

en: All
eu: Guztiak

en: Year
eu: Urtea

en: Location
eu: Kokalekua

en: Month
eu: Hilabetea

en: Day
eu: Eguna

en: May
eu: Mai

en: Role
eu: Rol

en: Position
eu: Kokapena

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: Dates
eu: Datak

en: Admin
eu: Kudeatu
