ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Project
fr: Projet

en: Edit
fr: Modifier

en: Link
fr: Lien

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Event
fr: Évènement

en: All
fr: Tout

en: hours
fr: heures

en: Year
fr: Année

en: Location
fr: Emplacement

en: Month
fr: Mois

en: Day
fr: Jour

en: May
fr: mai

en: Role
fr: Rôle

en: seconds
fr: secondes

en: Last message
fr: Dernier message

en: Jan
fr: jan

en: Feb
fr: fév

en: Apr
fr: avr

en: Jun
fr: juin

en: Jul
fr: Juil

en: Aug
fr: Aoû

en: Oct
fr: oct

en: Nov
fr: nov

en: Dec
fr: déc

en: Start Time
fr: Heure de début

en: Locality
fr: Localité

en: Surname
fr: Nom de famille

en: Entry
fr: Message

en: File Name
fr: Nom du fichier

en: Person
fr: Personne

en: MD5 Hash
fr: Hash MD5

en: Record
fr: Enregistrement

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Import Type
fr: Type d'importation

en: Import files
fr: Importer des fichiers

en: Indexing items
fr: Indexation des éléménts

en: Completed about @percentage% of the indexing operation.
fr: Environ @percentage% de l'opération d'indexation terminés.

en: Solr Server
fr: Serveur Solr
