ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to hr translation catalogue (35 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Images
hr: Slike

en: Type
hr: Vrsta

en: Subject
hr: Naziv

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Project
hr: Projekt

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Import
hr: Uvezi

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Event
hr: Događanje

en: All
hr: Svi

en: Year
hr: Godina

en: Location
hr: Lokacija

en: Month
hr: Mjesec

en: Day
hr: Dan

en: May
hr: svibnja

en: Role
hr: Uloga

en: Position
hr: Pozicija

en: Jan
hr: sij

en: Feb
hr: velj

en: Mar
hr: ožu

en: Apr
hr: tra

en: Jun
hr: lip

en: Jul
hr: srp

en: Aug
hr: kol

en: Sep
hr: ruj

en: Oct
hr: lis

en: Nov
hr: stu

en: Dec
hr: pro

en: Dates
hr: Datumi
