ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to hy translation catalogue (31 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Images
hy: Նկարներ

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Subject
hy: Թեմա

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Link
hy: Հղում

en: Image
hy: Նկար

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Save
hy: Պահպանել

en: View
hy: Դիտել

en: Path
hy: Ուղի

en: Year
hy: Տարի

en: Location
hy: գտնվելու վայրը

en: Month
hy: Ամիս

en: Day
hy: Օր

en: May
hy: Մայիս

en: Role
hy: Դեր

en: Jan
hy: Հուն

en: Feb
hy: Փետ

en: Mar
hy: Մար

en: Apr
hy: Ապր

en: Jun
hy: Հուն

en: Jul
hy: Հուլ

en: Aug
hy: Օգս

en: Sep
hy: Սեպ

en: Oct
hy: Հոկ

en: Nov
hy: Նոյ

en: Dec
hy: Դեկ
