ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Image
it: Immagine

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Event
it: Evento

en: All
it: Tutti

en: hours
it: ore

en: Year
it: Anno

en: Location
it: Posizione

en: Month
it: Mese

en: Day
it: Giorno

en: May
it: Mag

en: Role
it: Ruolo

en: Position
it: Posizione

en: seconds
it: secondi

en: minutes
it: minuti

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Dates
it: Date

en: MD5 Hash
it: Hash MD5

en: Import File
it: Importa file
