ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (39 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Images
oc: Imatges

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Project
oc: Projèctes

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Import
oc: Importar

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Event
oc: Eveniment

en: All
oc: Tot

en: hours
oc: oras

en: Year
oc: Annada

en: Location
oc: Emplaçament

en: Month
oc: Mes

en: Day
oc: Jorn

en: May
oc: Mai

en: Role
oc: Ròtle

en: Position
oc: Posicion

en: seconds
oc: segondas

en: minutes
oc: minutas

en: Jan
oc: gen.

en: Feb
oc: feb.

en: Mar
oc: mar.

en: Apr
oc: abr.

en: Jun
oc: jun.

en: Jul
oc: jul.

en: Aug
oc: ago.

en: Sep
oc: set.

en: Oct
oc: oct.

en: Nov
oc: nov.

en: Dec
oc: dec.

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
