ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Import
fa: ورود

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Location
fa: مکان

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: May
fa: می

en: Role
fa: نقش

en: Position
fa: موقعیت

en: Jan
fa: ژانویه

en: Feb
fa: فوریه

en: Mar
fa: مارس

en: Apr
fa: آوریل

en: Jun
fa: ژوئن

en: Jul
fa: ژوئیه

en: Aug
fa: اوت

en: Sep
fa: سپتامبر

en: Oct
fa: اکتبر

en: Nov
fa: نوامبر

en: Dec
fa: دسامبر

en: Dates
fa: تاریخ‌ها
