ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Project
pt: Projecto

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Event
pt: Evento

en: All
pt: Todos

en: hours
pt: horas

en: Year
pt: Ano

en: Location
pt: Localização

en: Month
pt: Mês

en: Day
pt: Dia

en: May
pt: Maio

en: Role
pt: Grupo

en: Position
pt: Posição

en: seconds
pt: segundos

en: minutes
pt: minutos

en: Feb
pt: Fev

en: Apr
pt: Abr

en: Aug
pt: Ago

en: Sep
pt: Set

en: Oct
pt: Out

en: Dec
pt: Dez

en: Start Time
pt: Hora de início

en: Locality
pt: Localidade

en: Surname
pt: Sobrenome

en: Person
pt: Pessoa

en: Dates
pt: Datas

en: Admin
pt: Administrador

en: Import File
pt: Importar ficheiro
