ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Images
ru: Изображения

en: Status
ru: Статус

en: Type
ru: Тип

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отмена

en: Project
ru: Проект

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Import
ru: Импортировать

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Event
ru: Событие

en: All
ru: Все

en: hours
ru: часов

en: Year
ru: Год

en: Location
ru: Место

en: Month
ru: Месяц

en: Day
ru: День

en: May
ru: Май

en: Role
ru: Роль

en: Position
ru: Позиция

en: seconds
ru: секунд

en: minutes
ru: минут

en: Last message
ru: Последнее сообщение

en: Jan
ru: янв

en: Feb
ru: фев

en: Mar
ru: мар

en: Apr
ru: апр

en: Jun
ru: июн

en: Jul
ru: июл

en: Aug
ru: авг

en: Sep
ru: сен

en: Oct
ru: окт

en: Nov
ru: ноя

en: Dec
ru: дек

en: Start Time
ru: Время начала

en: Locality
ru: Местоположение

en: Surname
ru: Фамилия

en: File Name
ru: Имя файла

en: Person
ru: Личность

en: Dates
ru: Даты

en: MD5 Hash
ru: MD5 хэш

en: Admin
ru: Администратор

en: Import files
ru: Импорт файлов

en: Indexing items
ru: Индексирование элементов

en: Completed about @percentage% of the indexing operation.
ru: Индексация завершена на @percentage%
