ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to te translation catalogue (36 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Images
te: బొమ్మలు

en: Status
te: స్థితి

en: Type
te: రకం

en: Subject
te: విషయం

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Project
te: ప్రాజెక్టు

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: View
te: చూడు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: All
te: అన్నీ

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Month
te: నెల

en: Day
te: రోజు

en: May
te: మే

en: Role
te: పాత్ర

en: Position
te: స్థానం

en: Jan
te: జన

en: Feb
te: ఫిబ్ర

en: Mar
te: మార్చి

en: Apr
te: ఏప్రి

en: Jun
te: జూన్

en: Jul
te: జూలై

en: Aug
te: ఆగ

en: Sep
te: సెప్టె

en: Oct
te: అక్టో

en: Nov
te: నవ

en: Dec
te: డిసె

en: Start Time
te: ప్రారంభ సమయం

en: Dates
te: తేదీలు
