ReadingRoom (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Images
uk: Зображення

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Project
uk: Проект

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Import
uk: Імпортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Event
uk: Подія

en: All
uk: Все

en: hours
uk: годин(и)

en: Year
uk: Рік

en: Location
uk: Місце розташування

en: Month
uk: Місяць

en: Day
uk: День

en: May
uk: тра

en: Role
uk: Роль

en: Position
uk: Позиція

en: seconds
uk: секунд(и)

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: Last message
uk: Останнє повідомлення

en: Jan
uk: січ

en: Feb
uk: лют

en: Mar
uk: бер

en: Apr
uk: кві

en: Jun
uk: чер

en: Jul
uk: лип

en: Aug
uk: сер

en: Sep
uk: вер

en: Oct
uk: жов

en: Nov
uk: лис

en: Dec
uk: гру

en: Start Time
uk: Час початку

en: Locality
uk: Населений пункт

en: Surname
uk: Прізвище

en: Entry
uk: Запис

en: File Name
uk: Назва файлу

en: Person
uk: Особа

en: Dates
uk: Дати

en: Import Data
uk: Імпортувати дані

en: MD5 Hash
uk: MD5-Геш

en: Admin
uk: Адмін

en: Record
uk: Запис

en: Import files
uk: Імпорт файлів

en: Indexing items
uk: Індексування елементів

en: Completed about @percentage% of the indexing operation.
uk: Завершено приблизно @percentage% процесу індексування.

en: index
uk: індекс
