Readmore (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Read more
pt: Leia mais

en: read more
pt: leia mais

en: Fields
pt: Campos

en: Trim length
pt: Tamanho do corte

en: Read less
pt: Leia menos

en: Add ellipsis
pt: Adicionar reticências
