Read More Control (7.x-1.1-rc1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: default
it: predefinito

en: Help
it: Aiuto

en: Default (no target attribute)
it: Predefinito (nessun attributo TARGET)

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: About
it: Informazioni

en: Custom settings
it: Impostazioni personalizzate

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
it: Leggi tutto<span class="element-invisible"> su @title</span>
