Read More Control (7.x-1.1-rc1) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: default
pl: domyślny

en: Help
pl: Pomoc

en: Default (no target attribute)
pl: Domyślne (brak atrybutu target)

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Query
pl: Zapytanie

en: About
pl: O stronie

en: Custom settings
pl: Własne ustawienia

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
pl: Czytaj dalej<span class="element-invisible"> wpis @title</span>

en: Additional classes
pl: Dodatkowe klasy
