Read More Control (7.x-1.1-rc2) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Help
de: Hilfe

en: Link target
de: Link-Ziel

en: Default (no target attribute)
de: Standard (kein Zielfenster-Attribut)

en: Link text
de: Link-Text

en: Link placement
de: Link Ersetzung

en: Query
de: Abfrage

en: Add a link
de: Einen link hinzufügen

en: About
de: Über

en: Rel attribute
de: <code>rel</code>-Attribute

en: Custom settings
de: Benutzerdefinierte Einstellungen

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
de: Weiterlesen<span class="element-invisible"> über @title</span>

en: Additional classes
de: Zusätzliche Klassen (class="...")
