Read More Control (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: URL
fa: نشانی

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Query
fa: پرس و جو

en: About
fa: درباره

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
fa: بیشتر بخوانید<span class="element-invisible"> درباره @title </span>
