Read More Control (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: disabled
uk: вимкнено

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: URL
uk: URL-адреса

en: Default (no target attribute)
uk: Типово (без атрибуту target)

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Query
uk: Запит

en: Add a link
uk: Додати посилання

en: About
uk: Про модуль

en: Rel attribute
uk: Атрибут Rel

en: Fragment
uk: Фрагмент

en: display
uk: дисплей

en: Custom settings
uk: Власні налаштування

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
uk: Читати далі<span class="element-invisible"> про @title</span>

en: Additional classes
uk: Додаткові класи

en: entity
uk: сутність
