Read More Control (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: disabled
ja: 無効

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Link target
ja: リンク先

en: Default (no target attribute)
ja: デフォルト（target 属性を使用しない）

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Query
ja: クエリー

en: About
ja: アバウト

en: Fragment
ja: フラグメント

en: Custom settings
ja: カスタム設定

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
ja: <span class="element-invisible">@title について</span>もっと読む
