Read More Control (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: disabled
pt: desativado

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: Default (no target attribute)
pt: Padrão (sem atributo target)

en: Link text
pt: Texto do link

en: Query
pt: Consulta

en: About
pt: Sobre

en: Fragment
pt: Fragmento

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
pt: Leia mais<span class="element-invisible"> sobre @title</span>

en: entity
pt: entidade
