Read only mode (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Read only mode
da: Skrivebeskyttet tilstand

en: Put the site in read-only mode. When set to "Read-only", all content moderation (add/edit) will be impossible.
da: Sæt sitet i skrivebeskyttet tilstand. Når sat til "skrivebeskyttet", vil det ikke være muligt at foretage ændringer.

en: Read Only Mode
da: Skrivebeskyttet tilstand

en: Redirect path
da: Omdirigér sti

en: When given, Drupal will redirect the user to this URL when a user tries to add/edit content instead of displaying the message above.
da: Når givet, vil Drupal omdirigere brugeren til denne URL, når brugeren forsøger at redigere/ændre indhold i stedet for at vise beskeden ovenfor.

en: Access all forms while in <em>Read Only Mode</em>
da: Tilgå alle formularer i <em>Skrivebeskyttet tilstand</em>
