Realms (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Home
id: Beranda

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: Administration
id: Administrasi

en: view
id: tampilan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Link
id: Tautan

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Edit Link
id: Sunting tautan

en: Operations links
id: Tautan operasi
