reCAPTCHA (7.x-1.11-rc2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Help
pt: Ajuda

en: Theme
pt: Tema

en: Custom
pt: Personalizado

en: Configuration
pt: Configuração

en: Administer the reCAPTCHA web service.
pt: Administrar os serviços de rede da reCAPTCHA.

en: Public Key
pt: Chave pública

en: Private Key
pt: Chave privada

en: Spam control
pt: Controle de SPAM

en: Defines which theme to use for reCAPTCHA.
pt: Define qual o tema a usar para o reCAPTCHA.

en: Red
pt: Vermelho

en: White
pt: Branco

en: Clean
pt: Limpar

en: Incorrect please try again
pt: Incorreto, por favor tente novamente

en: Enter the words above:
pt: Digite as palavras acima

en: Get another CAPTCHA
pt: Obter outro CAPTCHA

en: Get an image CAPTCHA
pt: Obter um CAPTCHA de áudio

en: Uses the reCAPTCHA web service to protect email addresses.
pt: Usa o serviço da web reCAPTCHA para proteger endereços de email.
